• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Egzersiz yapmadan sağlıklı kilo verilmez

Egzersiz yapmadan sağlıklı kilo verilmez

 

Çağın sorunu olarak nitelendirilen şişmanlıktan kurtulmak için zayıflama haplarının tek başına yeterli olmadığı , egzersizin yer almadığı bir zayıflama programının başarılı olma ihtimalinin bulunmadığı bildirildi .

Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Uzmanı Dr . Ender Saraç , ortalama yaşam süresinin kısalmasında obezitenin çok etkili bir faktör olduğunu , bunun günümüzde ” korkunç bir sorun ” haline geldiğini ifade etti .

Obezitenin , özellikle genç çağda çığ gibi artığına dikkati çeken Saraç , bunda yanlış beslenme , hareketsizlik , fastfood tarzı yiyecekler ve stres gibi pek çok faktöıün etkili olduğunu kaydetti .

Saraç , Türk kadınlarının en büyük sorununun da göbek ve bel çevresindeki yağlanma olduğuna işaret ederek , ” Düzensiz beslenme ve doğumlar , hareketsizlik , bolca tüketilen hamur işleri kadınlarımızı göbekli hale getiriyor . Ama biraz gayret ve egzersiz ile bu sorundan kurtulmak mümkün ” dedi .
Bel çevresinin , kadınlarda 75 , erkeklerde ise 100 santimetrenin üzerinin risk oluşturduğunu belirten Saraç , şu bilgileri verdi :
” İnsanımız , ‘ bir ilaç olsun yutayım , bütün iştahımı kessin , beni inceltsin ‘ istiyor . Oysa bu mümkün değil .

Zayıflama hapları , kilo vermede tek başına yeterli değil . Haplar , tek başına hiçbir fayda sağlamaz .

Bu tür ürünlerin mutlaka diyet ve egzersizle birlikte kullanılması gerekir . Egzersizin yer almadığı bir zayıflama programı düşünülemez ve zaten başarılı olma ihtimali de yoktur.
Egzersizin , tek başına bile orta derecede kilo verdirdiği görülmüştür .

Ancak fazla kilo vermek isteyen bir kişide , egzersiz tek basma arzu edilen kiloya ulaşılmasında yeterli değildir .

BOL SICAK SU , YEŞİL ÇAY VE EGZERSÎZ”
Zayıflama hapının , iştahı tamamen kesmesinin de büyük bir tehlike olduğunu vurgulayan Saraç , böyle etkiler gösteren hapların vücutta çok ciddi yan etki ve hasarlara neden olacağını ifade etti . Saraç , zayıflama haplarının etkilerinin çok iyi gözlemlenmesi gerektiğini dile getirerek , ” Zayıflama haplarının özellikle yağları eritmesi önemlidir . Asla kemikleri eritmemesi gerekir .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Arkadaşlarınız ile görüşebilirsiniz ve çeşitli davet ve toplantılara katılabilirsiniz. Arkadaşlarınızın tanıştıracağı etkileyici kişiler ile arkadaşlık ilişkileri kurabilir ve hoş teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilir, ekip çalışmaları ve organizasyonlarda başarılı olabilirsiniz. Şimdiye kadar uzak durduğunuz veya korktuğunuz konulara karşı daha cesur bir tavır içinde olabilirsiniz. Böylece önemsediğiniz kişilerin fikirleri ve önerilerine daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Aslında önemli kişilerin de sizi desteklediğini anlayacaksınız ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
İstediğiniz değişiklikleri gerçekleştirmek için daha büyük arzular duyabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konuyla ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir, bilgisine güvendiğiniz kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Pek kolay olmasa bile fikirleriniz değişiyor ve önem verdiğiniz konular ile ilgili araştırmalarınızı derinleştireceksiniz. Projelerinizi uygulamak için sabırlı davranabilirsiniz ve yakınlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bugün çeşitli davet ve organizasyonlara katılabilir, etkileyici kişiler ile karşılaşabilirsiniz fakat tedbirli davranacaksınız ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyebilirsiniz. Kendinizi yenilemek için harekete geçebilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Heyecan ve huzursuzluk hissederek güne başlayabilirsiniz fakat kendinizi iyi hissedecek ve planlarınızı önceden belirlediğiniz gibi uygulayacaksınız. Yeni projeler yapabilir, iletişim kurmak istediğiniz kişilerle görüşebilirsiniz. Özellikle önemsediğiniz kişilere fikirlerinizi anlatabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hoş gelişmeler olacak ve alacağınız teklifler sizi heyecanlandıracak. Alacağınız davetlere sevdiğiniz ile birlikte gidebilirsiniz ve ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Yeni projeler yapabilirsiniz ve fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Alacağınız teklifler sizi harekete geçirecek fakat tedbirli davranmanız gerekiyor. Bu arada bazı korkularınız uyanabilir ancak sevdiklerinizin ilgisi ve yakınlarınızın desteğini aldığınız bir dönemdesiniz. Güçlü ve etkileyici kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve güçlü kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz. Böylece fikirlerinizi değiştirebilir ve kendinizi yenilemek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Gelişmeler moralinizi yükseltecek.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Kimsenin beklemediği atılımları yapabilecek cesaretiniz var. Memnun olmadığınız konularda ilginç çözümler bulabilir ve cesur davranabilirsiniz. Güçlü ve yaratıcılığı yüksek kişiler ile karşılaşmak bakış açınızı değiştirecek ve böylece davranışlarınız da değişecek. Daha önce önemsediğiniz ve değer verdiğiniz kişiler ve konular ile ilgili duygularınızın değiştiğini hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylar hayata bakış açınızı değiştirmeniz ve alışkanlıklarınızda bazı değişiklikler yapmanız için sizi zorluyor olabilir. Şimdiye kadar direnç gösterdiğiniz her ne var ise, artık direnç göstermekten vazgeçip daha yapıcı bir tavır içine girebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi evinize ve ailenize yönelteceksiniz. Evinizde veya iş yerinizde bazı değişiklikler yapabilir, eşyaların yerlerini değiştirebilir ve yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu arada arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve onlara yardımcı olabilirsiniz. Anlayışlı ve ilgili tavırlarınız ile ilişkilerinizi güçlendirebilir, ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Gün içinde alacağınız teklifler sizi heyecanlandıracak ve düşünceleriniz derinleşecek. Bugün eski dostlarınız ile buluşabilirsiniz ve geçmiş günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca sanatsal faaliyetler ve hayal gücü yüksek kişiler ile birlikte olmaktan keyif alacaksınız.