• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Hangi bitki çayı ne yarar sağlıyor

Hangi bitki çayı ne yarar sağlıyor

 

İnsan sağlığı için büyük önem taşıyan bitki çayları bir çok hastalığa iyi gelmektedir

Adaçayı : Mide ve bağırsak gazlarım giderir . Mide bulantısını keser . Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar . Göğsü yumuşatır . Astım hastalan için yararlıdır . Bu uyarıcı bitki kan dolaşımını hızlandırır . Hücre yenilenmesini ve cildin elastikiyetinin artmasını sağlar . Bu bitkiyle sivilcelerinizden de kurtulabilirsiniz .

Aloe vera ( Sarısabır ) : Eski Yunanlılann güzelleşmek için kullandıklan bir bitki . Yıpranmış cütleri onarmak ve nemlendirmek için son derece yararlı . Akne sıcaktan kaynaklanan kaşıntılara karşı cildi koruyor . Yıpranmış saçlan onanyor ve nemlendiriyor .

Asma : Yaprakları kanamayı durdurur . Vücuda kuvvet verir . Sanlığı keser . İshali durdurur .

Ayrıkotu : İdrar söktürür . Böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesine yardımcı olur . Buralardaki iltihapları da giderir . Biberiye : Eski zamanlarda gençliği geri getiren biberiye , sivilcelere iyi geliyor . Cildin esnekliğini ve sıklığını artırıyor .

Siyah çay : Binlerce yıllık bir bitki olan çaym yapraklan güzelleşmek içinde kullanılıyor . Yağlı bir cildiniz varsa , çaydan bir tonik olarak faydalanabilirsiniz .

Dut : Beyaz dut yaprakları idrar söktürür . Vücutta biriken suyu boşaltır .

Fesleğen : Sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği vardır . Enerji verir ve cildi rahatlatır .

Ihlamur : Yüzyıllardır hastalıklann tedavisinde kullanılıyor . Sakinleştirici ve yumuşatıcı özelliğiyle kış aylarının vazgeçilmez içeceğidir .

Isırganotu : Böbrek hastalarının vazgeçilmez dostudur saç dökülmesini de önler .

Karanfil : Mikropları öldürür . Ağrılan dindirir . Sinirleri uyarır . Hazmı kolaylaştınr . Koku giderir . İştah açar

Kekik: Bedeni kuvvetlendirir . Hazmı kolaylaştırır . Kalp çarpıntısını keser . Bağırsak iltihaplarını iyileştirir . Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardım eder . Kandaki şeker miktarını azaltır .

Kuşburnu : Çok yoğun vitamin zenginliği nedeniyle gözlerin dostudur . Vücuda dirilik sağlar . 100 gram kuşburnunda bir sandık portakala eşdeğer C vitamini vardır . İyi bir raşitizm ilacı , etkin bir kan temizleyicisidir . Güçlü bir kurt düşürücü ve bağırsak yumuşatıcısıdır . Mide kramplannı ve sindirim sistemi sorunlannı çözer . Romatizma ağnlarını gideriyor . Basur tedavisinde iyi sonuç veriyor .

Nane : Cilde enerji , canlılık ve yoğun bir ferahlık hissi verir . Dokuların elastikiyetini kuvvetlendirir ,

Ökseotu : Kalbin atışlarım arttırır . Damar kireçlenmelerinde faydalıdu . Sara ve akciğer kanamalarında kullanılır .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandırabilir ve duygularınız derinleşebilir. Alıngan ve kuruntulu bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Özellikle öğle saatlerinde eski isteklerinizi hatırlayabilir ve karmaşık duygular içine girebilirsiniz. Fakat zihinsel faaliyetiniz yükseliyor ve aklınız ile duygularınızı denetlemeniz mümkün. Bugün duygular yerine mantığınız ile hareket ederseniz daha başarılı olabilirsiniz. Enerji fazlanızı seyahat ederek veya spor yaparak boşaltabilirsiniz. Bu arada fizik güç gerektiren işler yapabilirsiniz ancak kendinizi çok fazla yormaktan kaçının. Sağlığınıza özen gösterin.
BOĞA BURCU YORUMU
Kafanız karışık olabilir fakat yapıcı ve olumlu duygular içinde olacaksınız. Böylece olayların üzerine gitmeyeceksiniz. Bu arada eskiden düşündüğünüz fakat daha sonra unutmuş olduğunuz eski fikirlerinizi hatırlayabilir ve harekete geçmek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. İyimser ve yapıcı bir tutum içinde olacaksınız. Güçlü dostlarınızla haberleşebilir, önemsediğiniz kişilere isteklerinizi anlatabilirsiniz. Arkadaşlarınızın size ihtiyacı olabilir. Çocuklar, gençler ve yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız bugün ziyaretinize gelebilir.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve arkadaşlarınızla görüşeceksiniz. Bu arada alacağınız bazı haberler düşüncelerinizi derinden etkileyebilir ve geçmişte yapılmış uygulamaları hatırlayabilirsiniz. Ayrıca eski fikirler, geçmişte alınmış kararlar ve hatta eski düşüncelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Dostlarınızla ilişkileriniz giderek daha sıcak ve yoğun olacak. Ancak bazı gelişmeler olaylara daha farklı açılardan bakmanıza neden olabilir. Özellikle sizi engellediğini düşündüğünüz kişiler ve olaylara yönelik daha farklı düşünmeye başlıyorsunuz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Duygularınızı harekete geçiren olaylar ile karşılaşmanız mümkün... Eski dostlar, unutulmuş sevgililer ve bilmediğiniz akrabalar ile karşılaşabilirsiniz ve duygularınız derinleşebilir. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik yeni girişimlerde bulunmanız mümkün. Ancak daha önce isteyip de yapamadığınız konular gündeme gelebilir ve bu kez sevdiklerinizin desteği ile harekete geçebilirsiniz. Dirayet ve güç gerektiren işler yapabilir ve projelerinizi geliştirebilirsiniz. Büyüklerinize danışabilir ve önemli kişilerin desteğini alabilirsiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
Duygularınızın derinleştiği bir gün... Olayların görünen kısmının ötesindeki görünmeyen ile ilgilenebilirsiniz. Bu arada beklentileriniz artıyor ve çok büyük istekler içine giriyorsunuz. Ancak isteklerinizi gerçekleştirecek gücünüz olduğu halde harekete geçmeniz pek kolay olmayabilir. Enerjinizi yapıcı yönde kullanın ve gelişmeleri akışına bırakın. Karar vermek için aceleci davranmayın. Dikkatiniz yükseliyor ve mantıklı davranabilirsiniz. Kendinizi duygulara kaptırmayın ve geriliminiz yansıtmaktan kaçının. Yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almamaya özen göstermeniz gerekiyor. Bugün alacağınız haberler sizi harekete geçirecek...
AKREP BURCU YORUMU
Güne farklı duygular ile başlayacaksınız. Geçmişi araştırmak, tarih ile ilgilenmek ve kendi geçmişinizi araştırmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Düşüncelerinizi tamamen değiştirmenize neden olacak haberler alabilirsiniz. Zaten bir süredir olaylara bakış açınız değişiyor ve fikirlerinizi tamamen değiştirmeye zorlayan olaylar karşısında direnç göstermek yerine kendinizi yenilemek için dikkatinizi odaklayabilirsiniz. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve günlük programınızın dışına çıkabilirsiniz. Bazı işleriniz aksayabilir fakat yakınlarınıza yardımcı olurken yeni bilgiler ile karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi yükseltin...
YAY BURCU YORUMU
Bugün duygusal karmaşadan uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. İsteklerinizi gerçekleştirmek için gayret göstereceksiniz ve hareket halinde olmak enerjinizi yükseltecek. Yapıcı ve kararlı davranacaksınız. Böylece karşılaştığınız sorunları çözmeniz kolay olacak. Zaten kendinizi daha güçlü hissettiğiniz bir dönemdesiniz ve böylece isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Sürpriz teklifler alabilirsiniz ve projelerinizi ilginç bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Yeni atılımlarda bulunmak için harekete geçebilirsiniz ve güçlü kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Bugün kendinizi iyi hissedeceksiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterebilirsiniz. Bazı engeller veya karışıklıklar olabilir fakat enerjiniz yüksek ve her türlü sorun ile başa çıkacak gücünüz var. Bazı olaylar korkularınızı uyandırmış olabilir fakat kendinizi daha özgür hissedeceksiniz ve alışkanlıklarınızı değiştirmeyi başaracaksınız. Bugün yapıcı ve pratik bir tavır içinde olacaksınız ve güçlü arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız. Bu arada önemsediğiniz kişiler ile ilgili fikirleriniz değişiyor. Ancak sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Girişimde bulunmak istediğiniz konuya odaklanırsanız, başarılı olacaksınız.
BALIK BURCU YORUMU