• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Hangi bitki çayı ne yarar sağlıyor

Hangi bitki çayı ne yarar sağlıyor

 

İnsan sağlığı için büyük önem taşıyan bitki çayları bir çok hastalığa iyi gelmektedir

Adaçayı : Mide ve bağırsak gazlarım giderir . Mide bulantısını keser . Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar . Göğsü yumuşatır . Astım hastalan için yararlıdır . Bu uyarıcı bitki kan dolaşımını hızlandırır . Hücre yenilenmesini ve cildin elastikiyetinin artmasını sağlar . Bu bitkiyle sivilcelerinizden de kurtulabilirsiniz .

Aloe vera ( Sarısabır ) : Eski Yunanlılann güzelleşmek için kullandıklan bir bitki . Yıpranmış cütleri onarmak ve nemlendirmek için son derece yararlı . Akne sıcaktan kaynaklanan kaşıntılara karşı cildi koruyor . Yıpranmış saçlan onanyor ve nemlendiriyor .

Asma : Yaprakları kanamayı durdurur . Vücuda kuvvet verir . Sanlığı keser . İshali durdurur .

Ayrıkotu : İdrar söktürür . Böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesine yardımcı olur . Buralardaki iltihapları da giderir . Biberiye : Eski zamanlarda gençliği geri getiren biberiye , sivilcelere iyi geliyor . Cildin esnekliğini ve sıklığını artırıyor .

Siyah çay : Binlerce yıllık bir bitki olan çaym yapraklan güzelleşmek içinde kullanılıyor . Yağlı bir cildiniz varsa , çaydan bir tonik olarak faydalanabilirsiniz .

Dut : Beyaz dut yaprakları idrar söktürür . Vücutta biriken suyu boşaltır .

Fesleğen : Sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği vardır . Enerji verir ve cildi rahatlatır .

Ihlamur : Yüzyıllardır hastalıklann tedavisinde kullanılıyor . Sakinleştirici ve yumuşatıcı özelliğiyle kış aylarının vazgeçilmez içeceğidir .

Isırganotu : Böbrek hastalarının vazgeçilmez dostudur saç dökülmesini de önler .

Karanfil : Mikropları öldürür . Ağrılan dindirir . Sinirleri uyarır . Hazmı kolaylaştınr . Koku giderir . İştah açar

Kekik: Bedeni kuvvetlendirir . Hazmı kolaylaştırır . Kalp çarpıntısını keser . Bağırsak iltihaplarını iyileştirir . Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardım eder . Kandaki şeker miktarını azaltır .

Kuşburnu : Çok yoğun vitamin zenginliği nedeniyle gözlerin dostudur . Vücuda dirilik sağlar . 100 gram kuşburnunda bir sandık portakala eşdeğer C vitamini vardır . İyi bir raşitizm ilacı , etkin bir kan temizleyicisidir . Güçlü bir kurt düşürücü ve bağırsak yumuşatıcısıdır . Mide kramplannı ve sindirim sistemi sorunlannı çözer . Romatizma ağnlarını gideriyor . Basur tedavisinde iyi sonuç veriyor .

Nane : Cilde enerji , canlılık ve yoğun bir ferahlık hissi verir . Dokuların elastikiyetini kuvvetlendirir ,

Ökseotu : Kalbin atışlarım arttırır . Damar kireçlenmelerinde faydalıdu . Sara ve akciğer kanamalarında kullanılır .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Duygularınızın yoğun olacağı bir gün... Karşılaştığınız olaylara büyük bir hassasiyetle yaklaşabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Sorumluluklarınızın baskısını hissedebilirsiniz ve gelişmeler beklediğinizden daha yavaş olabilir. Sabırlı olun ve duygusal tepkilerinizi denetleyin. Aslında yaratıcı çalışmalar yapabilir ve ilginç çözümler bulabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde karşılaşacağınız fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstereceksiniz. Yabancılar ile iş birliği yapabilir, içinde bulunduğunuz koşulların dışında farklı yerlerde yaşamak için şartlarınızı zorlayabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve yeni stratejiler yapacaksınız. Güçlü kişilerle karşılaşabilir ve onların fikirlerinden etkilenebilirsiniz. Yepyeni projeler yapacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bilinçaltınızı etkilemiş olan eski olayları hatırlayacak ve düşüncelerinizi tamamen değiştirmeyi başaracaksınız. Ekip çalışmalarında başarılı olacak ve yaratıcı fikirlerinizle çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. Yabancılar ile ilişkileriniz daha sıcak olacak ve hoş fırsatlar karşınıza çıkacak. Şanslı olduğunuzu düşüneceksiniz ancak iyi değerlendirmek için çalışmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
İletişim trafiğinizin hareketli olacağı bir haftaya başlıyorsunuz. Kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve çocukların sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Bu arada yapmanız gereken işleri ihmal edebilirsiniz. Aslında yapabileceklerinizden daha büyük sorumluluklar almaktan kaçınmanız gerekiyor. Kendinizi çok fazla zorlamayın. Eski arkadaşlarınız ile haberleşebilir ve eski projeleriniz gündeme gelebilir. Ancak eski olanı yenilemeniz gerekiyor. Bugün araştırma, geliştirme ve projeler üzerinde çalışmak için uygun zaman.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacaksınız. Yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve çocuklarla ilgilenmeniz gerekebilir. Her türlü soruna kolay çözüm bulabileceğiniz bir gün. Ancak sabah saatlerinde hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durmalısınız. Dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklamayı başarabilirseniz, yepyeni projeler üreteceksiniz. Ayrıca eski projelerinizi hatırlayabilir ve yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde yabancılar, yabancı ülkeler ve seyahatler ile ilgilenebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
Kafanızı karıştıran düşünceleriniz olabilir fakat bugün dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için büyük gayret göstereceksiniz. Devlet daireleri, hukuk ve resmiyet gerektiren işlerle ilgili baskı uyandıran durumlar olabilir ve siz bunları çözmek için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Aslında tarzınızda değişiklik yapabilirseniz, karşılaşmış olduğunuz sorunları çok daha kolay çözmeyi başaracaksınız. Günün ilerleyen saatlerinde geleceğe yönelik beklentilerinizi gözden geçireceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
Haftaya keyifli başlayacak ve daha önceden planlamış olduğunuz işlerinizi disiplinli bir biçimde yapacaksınız. Patronlar ve önemli kişilerle ilişkilerinizi güçlendirebilir ve isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz. Gün içinde karşılaşacağınız olaylar moralinizi yükseltecek ve isteklerinizi gerçekleştireceğinize dair olan inancınız kuvvetlenecek. Ciddiyet gerektiren konularda ortaya koyduğunuz rahat davranış ile çevrenizi etkileyebilir ve sorunları mesele haline getirmeden çözebilirsiniz. Böylece büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız. Ayrıca devlet dairelerinde işi olanlar bugün işlerini kolay yapacaklar.
OĞLAK BURCU YORUMU
Bugün duygusal ve hassas olacaksınız fakat dikkatiniz giderek yükseliyor. Eski projelerinizi hatırlayacak ve geleceğe yönelik yeni düşünceler içine gireceksiniz. Güç, zenginlik ve kariyer peşinde koşabilirsiniz. Haberleşme trafiğiniz giderek hareketleniyor. Bir arkadaşınızın tanıştıracağı kişiden etkilenebilir ve yeni projeler yapabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz projeleri gerçekleştirmenize yardımcı olacak kişilerle de karşılaşmanız mümkün. Günün ilerleyen saatlerinde yetiştirmeniz gereken işler yüzünden gerilim hissedebilirsiniz fakat arkadaşlarınızın desteğini alacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU