• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Yaz gelmeden göbekten kurtulun

Yaz gelmeden göbekten kurtulun

Sürekli çabalıyor ama istediğiniz görüntüye kavuşamıyor musunuz? Bir şeylerin yanlış gittiğini düşünüyorsanız, alışkanlıklarınıza yeniden göz atmayı deneyin. Birkaç basit değişiklikle bu yaza göbeksiz girebilirsiniz.

Yoğurdu sade yiyin

Yoğurt sağlıklı bir diyetin vazgeçilmez gıdası. Fakat, hazır yoğurtlar içerisindeki şekerden dolayı istediğiniz sonucu vermeyebilir. Bu nedenle yoğurdu, mümkün olduğunca evde yapılmış ve sade olarak tüketin.

8 dakika egzersiz

“Spora vaktim yok” cümlesini yeterince kurdunuz. Akşam yatmadan önce yapacağınız 8 dakikalık bir egzersiz, hem kilo vermenize hem de ertesi gün daha mutlu uyanmanızı sağlar.

Yatmadan önce soğuk duş

Yatmadan önce alacağınız soğuk duş, fazla kalori yakmak için müthiş bir yoldur. Düşen vücut ısınızı arttırmak için daha fazla enerji harcayacak, yağlı dokuları harekete geçireceksiniz. Soğuk suyla duş alamıyorsanız ılık suyu deneyin.

Güne lezzetli bir kahvaltıyla başlayın

Sabahları yapacağınız hafif ve lezzetli bir kahvaltı, vücudunuzun çalışmasını sağlayacak, hem hafifleyecek hem de göbeğinizden kurtulacaksınız. Kahvaltıda özellikle, yulaflı ve meyveli bir tercih yapmak bağırsak faaliyetlerinizi de arttıracaktır.

Menülerinizden hamuru çıkartın

Çok lezzetli olduğunu kabul ediyoruz fakat ağır karbonhidratlardan uzak durun. Yüksek miktarda şeker ve tuz içeren bu gıdaları tüketerek, göbeğinizden kurtulamazsınız.

Şeker sakız çiğnemekten vazgeçin

Araştırmalar, şekersiz sakız çiğnemenin beyindeki açlık hormonlarını uyardığını gösteriyor. Sakızlarda kullanılan tatlandırıcılar da şişkinlik ve gaza sebep oluyor.

Atıştırmalık enerji barlarından vazgeçin

Bu ürünleri şişirmeye neden olan peynir altı suyu laktoz içeriyor. İçerikleri arasında genellikle gaz üreten soya fasulyesi bulunuyor. İşlenmiş gıda oldukları için tahmin edebileceğinizden daha fazla kalori içeriyorlar.

Kurutulmuş meyveleri fazla tüketmeyin

Kurutulmuş meyveler, besin ve lif açısından önemli olabilir, ancak yüksek fruktoz içerir. Taze meyveler bu sorunları önlemek için en iyi seçenektir.

Kendi içeceklerinizi yapın

Ispanak, badem sütü, hindistancevizi ve meyveleri kullanarak kendi içeceklerinizi yapın. Bu malzemeler göbek yağlarınızı eritecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
Arkadaşlarınız ile görüşebilirsiniz ve çeşitli davet ve toplantılara katılabilirsiniz. Arkadaşlarınızın tanıştıracağı etkileyici kişiler ile arkadaşlık ilişkileri kurabilir ve hoş teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilir, ekip çalışmaları ve organizasyonlarda başarılı olabilirsiniz. Şimdiye kadar uzak durduğunuz veya korktuğunuz konulara karşı daha cesur bir tavır içinde olabilirsiniz. Böylece önemsediğiniz kişilerin fikirleri ve önerilerine daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Aslında önemli kişilerin de sizi desteklediğini anlayacaksınız ve kendinize olan güveniniz yükselecek.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
İstediğiniz değişiklikleri gerçekleştirmek için daha büyük arzular duyabilirsiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konuyla ilgili çeşitli araştırmalar yapabilir, bilgisine güvendiğiniz kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Pek kolay olmasa bile fikirleriniz değişiyor ve önem verdiğiniz konular ile ilgili araştırmalarınızı derinleştireceksiniz. Projelerinizi uygulamak için sabırlı davranabilirsiniz ve yakınlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bugün çeşitli davet ve organizasyonlara katılabilir, etkileyici kişiler ile karşılaşabilirsiniz fakat tedbirli davranacaksınız ve şimdilik olayların gelişmesini bekleyebilirsiniz. Kendinizi yenilemek için harekete geçebilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
Heyecan ve huzursuzluk hissederek güne başlayabilirsiniz fakat kendinizi iyi hissedecek ve planlarınızı önceden belirlediğiniz gibi uygulayacaksınız. Yeni projeler yapabilir, iletişim kurmak istediğiniz kişilerle görüşebilirsiniz. Özellikle önemsediğiniz kişilere fikirlerinizi anlatabilir, ikna edici ve etkileyici olabilirsiniz. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik hoş gelişmeler olacak ve alacağınız teklifler sizi heyecanlandıracak. Alacağınız davetlere sevdiğiniz ile birlikte gidebilirsiniz ve ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile hem çevrenizi, hem de karşı cinsi etkileyeceksiniz.
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
İletişim ve haberleşme trafiğinizin hareketli olacağı bir gün. Yeni projeler yapabilirsiniz ve fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Alacağınız teklifler sizi harekete geçirecek fakat tedbirli davranmanız gerekiyor. Bu arada bazı korkularınız uyanabilir ancak sevdiklerinizin ilgisi ve yakınlarınızın desteğini aldığınız bir dönemdesiniz. Güçlü ve etkileyici kişiler ile işbirliği yapabilirsiniz ve güçlü kişilerin davranışlarından etkilenebilirsiniz. Böylece fikirlerinizi değiştirebilir ve kendinizi yenilemek için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Gelişmeler moralinizi yükseltecek.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Kimsenin beklemediği atılımları yapabilecek cesaretiniz var. Memnun olmadığınız konularda ilginç çözümler bulabilir ve cesur davranabilirsiniz. Güçlü ve yaratıcılığı yüksek kişiler ile karşılaşmak bakış açınızı değiştirecek ve böylece davranışlarınız da değişecek. Daha önce önemsediğiniz ve değer verdiğiniz kişiler ve konular ile ilgili duygularınızın değiştiğini hissedeceksiniz. Meydana gelen olaylar hayata bakış açınızı değiştirmeniz ve alışkanlıklarınızda bazı değişiklikler yapmanız için sizi zorluyor olabilir. Şimdiye kadar direnç gösterdiğiniz her ne var ise, artık direnç göstermekten vazgeçip daha yapıcı bir tavır içine girebilirsiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi evinize ve ailenize yönelteceksiniz. Evinizde veya iş yerinizde bazı değişiklikler yapabilir, eşyaların yerlerini değiştirebilir ve yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu arada arkadaşlarınızın ve yakınlarınızın size ihtiyacı olabilir ve onlara yardımcı olabilirsiniz. Anlayışlı ve ilgili tavırlarınız ile ilişkilerinizi güçlendirebilir, ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Gün içinde alacağınız teklifler sizi heyecanlandıracak ve düşünceleriniz derinleşecek. Bugün eski dostlarınız ile buluşabilirsiniz ve geçmiş günleri konuşarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca sanatsal faaliyetler ve hayal gücü yüksek kişiler ile birlikte olmaktan keyif alacaksınız.